Je reálné, aby Watch Dogs vyšli na jaře?

Poslední dobou se na internetech objevují úvahy, že hry Watch Dogs se nedočkáme ani v jarních měsících. Často skloňovaným argumentem je absence reklamní kampaně.

Když před dvěma roky Ubisoft oznámil svoji novou značku na E3, byl to pouze začátek propagační mašinérie. O Watch Dogs jsme mohli slyšet ze všech stran a ti, kteří alespoň trochu sledují herní weby, neměli jste šanci uniknout nepoznamenáni. Pak přišlo oznámení o posunutí data vydání a Watch Dogs se přepnuli do stealth módu.

Watch Dogs v březnu? Asi ne.

Jenže u takhle velké hry, a tím spíše jedná-li se o novou značku, je běžné, že propagace běží čtvrt až půl roku před vydáním, a to i mimo internety. Sociální sítě, novinkové weby, městská doprava, televizní obrazovky, kinosály; nic není ušetřeno.

Reklamní kampaň na Assassin's Creed IV byla naplno odstartována na E3 2013, pět měsíců před uvedením na trh. Tehdy nám Ubisoft předepsal medicínu v podobě několika novinek týdně, které příchod dalšího dílů jedné z nejúspěšnějších sérií připomínaly. Je polovina února a řeší se Wii U. To není zrovna to, co by mě přinutilo říct si: „Tu hru chci a chci ji teď.“ Oficiální stránka na Facebooku? Agónie

Pokud bychom uvažovali, že Ubisoftu budou na propagaci stačit tři měsíce a kampaň by začala v horizontu 14 dní, mohli bychom se Watch Dogs dočkat nejdříve v červnu. To není zrovna ideální měsíc pro vydání AAA hry, pokud k ní nepřibalíte alespoň opalovací krém…

Ubisoft nás sice při příležitosti zveřejnění hospodářských výsledků ujištuje, že Watch Dogs vyjdou mezi dubnem a červnem (pro Wii U později), ale když si uvědomíme, že přesné datum Assassin's Creed IV: Black Flag jsme znali více než půl roku předem, působí takové oznámení přinejmenším podezřele.

Ale možná jenom Ubisoft zkouší nové reklamní strategie. A nebo svůj budget vyčerpali už před dvěma roky :)