Příběh

Děj Watch Dogs stojí na konceptu informační války. Svět se stává stále více závislý na vyspělých technologiích. Kdo ale tyto technologie ovládá?

Hra je zasazena do alternativního Chicaga, které je jedno z mnoha měst, které ke svému chodu využívá superpočítač ctOS (Centrální Operační Systém). Tento systém ovládá prakticky veškerou technologii ve městě a obsahuje informace o všech obyvatelích města.

Watch Dogs nás zavedou do světa, kde centrální počítačová síť spojuje všechny a všechno, a nechá nás nahlédnout, jaký dopad může mít technologie na naši společnost.

Člověk se stal pouhým shlukem dat v systému. Digitální stopa, kterou za sebou zanecháváme, se stala důležitou komoditou.

Hrajete za Aidena Pearce, skvělého hackera, jehož kriminální minulost vedla k dramatické rodinné tragédii. Cestou k odplatě se město stane vaší zbraní. Můžete sledovat a hackovat vše, co je řízené ctOS; ovládat všudypřítomné bezpečnostní kamery, stahovat osobní informace, řídit semafory i veřejnou dopravu… A mnohem víc.